Poznanie siebie. Część pierwsza i druga

Zarys tematu:

„Początkiem zbawienia jest poznanie siebie samego” mówili Ojcowie Pustyni. Dlaczego poznanie siebie może pomóc w wierze i zbawieniu? W jaki sposób może ono przyczynić się do rozwoju osobistego? Na te i inne pytania będziemy starali się odpowiedzieć podczas warsztatów Poznanie siebie. Są one okazją na spotkanie z sobą samym, wniknięciem w zakamarki własnej duszy. Dadzą możliwość spojrzenia na siebie samego z różnych punktów widzenia. To propozycja dla każdego, kto w świadomy sposób chce poznać rozmaite obszary swojego życia, pragnie lepiej je zrozumieć, zaprzyjaźnić się z nimi oraz zmienić coś na lepsze w swoim życiu.
Warsztaty składają się z dwóch części, które stanowią całość. Obejmują pracę własną oraz w grupach. Przewidziany jest również czas na modlitwę, Eucharystię, rozmowy oraz czas wolny.

Podczas warsztatów:
– spojrzysz na człowieka z punktu widzenia antropologii chrześcijańskiej
– zapoznasz się z etapami poznania siebie według o. Amedeo Cenciniego FdCC
– zobaczysz wzajemne zależności między myśleniem, odczuwaniem a zachowaniem
– podejmiesz refleksję nad swoimi pasjami, celami i wartościami
– przyjrzysz się głębiej swojemu temperamentowi
– uzyskasz narzędzia, dzięki którym będziesz mógł lepiej poznawać siebie

Adresaci:

Wszyscy, którzy mają pragnienie lepszego poznania siebie. Warsztaty składają się z dwóch części. Nie ma możliwości uczestniczenia tylko w jednej z nich. Wymagane jest zapisanie się na obie części.

Terminy:

  • 16-19.01.2025 Poznanie siebie. Część pierwsza
  • 24-27.04.2025 Poznanie siebie. Część druga

Rozpoczęcie: godz. 17.00

Zakończenie: godz. 13.30

Prowadzący:

Brunon Koniecko OSB – benedyktyn tyniecki. Do opactwa wstąpił w 2010 roku. Święcenia kapłańskie przyjął w 2018 r. Jest absolwentem administracji oraz teologii. W opactwie tynieckim był m.in. przeorem, podprzeorem i wychowawcą. Autor kilku książek oraz redaktor naczelny „Cenobium”

Koszt udziału wraz z materiałami:

300 zł + opłata za pobyt