Dom Gości zaprasza

Dziedziniec w Tyńcu

Dziedziniec w Tyńcu

Drogi Gościu,

Serdecznie witamy Cię w progach naszego opactwa. Chcemy, abyś pod tym dachem czuł się dobrze i aby czas tu spędzony był owocny dla Twojego życia. Dom Gości jest częścią klasztoru – domu mnichów, gdzie modlą się oni i pracują. Od prawie 1000 lat żyją tu ludzie szukający Boga. Jeśli chcesz, możesz włączyć się w rytm ich pracy i modlitwy. W razie potrzeby możesz też skorzystać z rozmowy indywidualnej z którymś z Ojców. Życzymy Ci, byś doświadczył tu błogosławieństwa pokoju.

Mnisi i współpracownicy opactwa tynieckiego

Życie wspólne wymaga określonych uregulowań i uporządkowania, dlatego prosimy o zapoznanie się z poniższymi uwagami i wskazówkami. Prosimy też o przestrzeganie ich w czasie pobytu w opactwie.

  1. Bardzo prosimy o zachowanie ciszy na terenie Domu, zwłaszcza na korytarzach. Jest ona niezbędna dla wewnętrznego skupienia się i owocnego przeżycia tego czasu. Rozmowy prosimy prowadzić w pokojach lub w wyznaczonych miejscach.
  2. Chęć rozmowy z którymś z Ojców należy zgłaszać Prefektowi lub Recepcji Domu Gości.
  3. W godzinach 21.30 – 6.00 na terenie Opactwa obowiązuje cisza nocna.
  4. Na dziedziniec klasztorny można wjechać w celu rozpakowania bagażu lub w razie innej szczególnej potrzeby. W pozostałym czasie można zostawić samochód na przeznaczonym do tego zamkniętym parkingu.
  5. Brama klasztorna otwarta jest w godzinach 6.00 – 21.30. Każdą potrzebę późniejszego przyjazdu prosimy zgłosić w Recepcji.
  6. Na terenie całego Domu Gości obowiązuje bezwzględny zakaz palenia tytoniu i picia alkoholu. Palić można wyłącznie poza terenem klasztoru (i dziedzińca).
  7. Dom Gości Opactwa nie przyjmuje zwierząt.
  8. Istnieje możliwość odpoczynku i spaceru w ogrodzie Opactwa z wyłączeniem jego górnej części, która jest przeznaczona wyłącznie dla mnichów.

Recepcja Domu Gości Opactwa

Brama prowadząca na parking dla gości