Skryptorium – Warsztaty Kaligrafii

Zarys tematu:

Bastarda gotycka i Uncjała
Będziemy zajmować się pięknym pismem bastardą gotycką, a dla tych którzy dopiero zaczynają przygodę z kaligrafią zaproponuję uncjałę.

Zapraszamy!
 

Adresaci:
Tym razem zapraszamy na warsztaty nie tylko dorosłych, ale także nastolatków.

Warsztaty są otwarte dla młodzieży od 12 roku życia. Idealny weekend, który możecie spędzić razem!

 

Terminy:

 

Rozpoczęcie: sobota godz. 9.00

Zakończenie: niedziela godz. 13.00

 

Prowadzący:

Barbara Bodziony

Barbara Bodziony

– Iluminator, kaligraf, historyk sztuki, mediewista, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. We Francji, w Angers kończy w 2007 roku z wyróżnieniem Wyższy Europejski Instytut Iluminacji i Rękopisów.
Od ponad 10 lat prowadzi w Krakowie Szkołę Kaligrafii i Iluminacji, od 2016 roku wspólnie z Ewą Landowską pod nazwą Atelier Landowska & Bodziony. Od 2016 roku prowadzi semestralne zajęcia dla studentów krakowskich uczelni: ASP Wydział Form Przemysłowych.
Jest także założycielką Pracowni Kaligrafii i Iluminacji, która wykonuje na zlecenie prace z dziedziny miniatorstwa i kaligrafii. Pracownia organizuje od 7 lat wolontariat szpitalny z zajęciami artystycznymi dla małych pacjentów krakowskich szpitali.
Od 2008 roku nieprzerwanie prowadzi regularne warsztaty artystyczne SKRYPTORIUM w Benedyktyńskim Instytucie Kultury w Tyńcu.
Współautorka podręcznika do kaligrafii Piękna Litera, którego I tom ukazał się w 2016 r., drugi tom w 2018 r w Wydawnictwie Benedyktynów Tyniec.
www.barbarabodziony.pl

Koszt udziału:

300 zł + opłata za pobyt