„Utulić nieprzytulone” – rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka

Zarys tematu:
Drodzy Rodzice! Serdecznie zapraszamy Was na wyjątkowe rekolekcje, które pomogą nam w przeżyciu bądź zamknięciu żałoby po stracie dziecka poronionego lub utraconego w inny sposób (w wyniku innych decyzji lub niezależnych od nas sytuacji).
Jesteśmy nie tylko terapeutami małżeńskimi, towarzyszącym parom w przeżywaniu żałoby, ale przede wszystkim sami przeszliśmy żałobę po stracie w poronieniu naszego Ignasia i wiemy, jak wielki ból przeżywają wtedy rodzice, którzy nie mogą dotknąć, utulić lub przytulić swego maleństwa. Nami – rodzicami po stracie – przeważnie w takich sytuacjach rodzicielskiego bólu nikt się nie zajmuje! Z tego powodu w sercach naszych i tynieckiej wspólnoty zrodził się pomysł przeżycia czasu, w którym będziemy
mogli nazwać i wyrazić ból straty, spotkać się emocjonalnie z naszymi dziećmi, pozwolić sobie na żałobę, utulić swój ból w ramionach najlepszego z Ojców. Możliwe, że Wasza strata jest spotęgowana nie jednym, a wieloma poronieniami. Tym serdeczniej Was, Rodziców nieutulonych w żalu, zapraszamy w tynieckie, niezwykle uspakajające i wyciszające mury.

Adresaci:
Kto może przyjechać na te rekolekcje?
Rodzice lub rodzic dziecka utraconego w parze małżeńskiej lub pojedynczo, w zależności od Waszej sytuacji życiowej! Nie jest ważne, kiedy utraciliście dziecko, czy tydzień temu, miesiąc temu, czy kilka lub kilkadziesiąt lat temu, bo jeśli nadal czujecie ból, to znaczy, że macie zaproszenie na przyjazd!

Dodatkowe informacje:
Co będzie się działo w trakcie tego weekendu?
– zaproponujemy pogadanki o przeżywaniu żałoby i wyciszające oraz kojące ból warsztaty;
– powiemy, jak można zamknąć żałobę;
– chętnych zaprosimy do adorowania Jezusa – źródła Miłości i uczestniczenia we Mszy Świętej oraz liturgii godzin;
– Ojciec Konrad opowie, co dzieje się z duszą poronionego dziecka po śmierci i czy nasze dziecko staje się aniołkiem;

Co wziąć ze sobą?

Wygodny strój przydatny na niewielkie zajęcia ruchowe lub spacer nad Wisłę, notatnik, długopis.

Terminy:

  •  24-26.01.2025

Rozpoczęcie: piątek godz. 17.00
Zakończenie: niedziela: godz. 13.30

 
Prowadzący:

Joanna i Norbert Dawidczykowie – Jesteśmy małżeństwem od 2001 r. i każdy kolejny dzień małżeńskiego kroczenia razem jest dla nas wielką radością i darem. Od 2004 r. poczuliśmy się zaproszeni do pracy na rzecz rodzin i małżeństw, które chciałyby odkurzyć swoją miłość lub naprawić to i owo w związku. Z tego powodu w różnych rejonach Polski prowadzimy tygodniowe lub weekendowe warsztaty dla małżeństw, jednodniowe dni skupienia, rekolekcje, randki małżeńskie i konferencje tematyczne. W czasie ich trwania pomagamy małżonkom w doskonaleniu sztuki komunikacji, przezwyciężaniu kryzysów dużych i małych. W codzienności prowadzimy własną Poradnię Małżeńską, Mediacyjną i Psychoterapii Indywidualnej „Spotkanie” w Ostrołęce, gdzie mieszkamy i wychowujemy trójkę dzieci. W naszej pracy odwołujemy się do wartości chrześcijańskich. Kochamy drugiego człowieka, a pomoc małżonkom stałą się naszą misją i pasją, dlatego wierzymy, że „małżeństwo szczęśliwe jest możliwe”. Naszą wiedzą i doświadczeniem dzielimy się też w książkach, które napisaliśmy, aby móc służyć pomocą także w ten sposób. Czekamy na Was w Tyńcu-miejscu przyjaznym także małżeństwom i rodzinom.

Konrad Małys OSB – benedyktyn tyniecki. Studiował filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim. Pierwsze śluby złożył w roku 1990, święcenia kapłańskie przyjął w 1998 r. Z zamiłowania liturgista. Pracował w wydawnictwie Tyniec. W klasztorze pełnił funkcję Przeora i wychowawcy. Był także wizytatorem Kongregacji Niepokalanego Poczęcia SS. Benedyktynek Mniszek w Polsce. Obecnie archiwista klasztoru i rekolekcjonista.

Koszt udziału:
180 zł/osoba + opłata za pobyt