Rekolekcje i warsztaty 07/2020

110-12.07.2020 Warsztaty: Jak radzić sobie ze stresem?(Marek Jamróz)

Zarys tematu:

Stres już chyba na stałe zagościł w naszym otoczeniu. Jest to bohater, który doczekał się wielu monografii z zakresu psychologii oraz medycyny. Wciąż badany i analizowany, dla każdego z ludzi jest czymś bardzo indywidualnym. Stres możemy porównać do posłańca, który przychodzi do nas podczas bezsennej nocy i puka do drzwi. Mamy do wyboru różne reakcje. Możemy posłańca ignorować, udając, że nie słyszymy pukania. Jeśli będzie zbyt natarczywy, możemy włączyć głośno radio lub telewizor, zaszyć się w gąszczu internetu, a może nawet sięgnąć po alkohol. Stres długo ignorowany prawdopodobnie wedrze się do naszego obejścia i siłą zajmie cenne dla nas obszary życia. Druga reakcja to paniczny strach przed jakimkolwiek stresem. Kiedy otworzymy drzwi i zobaczymy w nich wyolbrzymioną jego postać, zaczniemy wyliczać dni, które odbiera nam z życia i podkreślać jego związek z naszymi chorobami i dolegliwościami. Istnieje jeszcze trzecie rozwiązanie. Gdy stres zapuka do naszego wnętrza, możemy uprzejmie zaprosić go do środka, wskazać odpowiednie miejsce i rozpocząć z nim szczerą i rzeczową rozmowę, wypytując go, skąd przychodzi, o czym chce nas poinformować i czego oczekuje.

Warsztat, na który Cię zapraszam, jest właśnie o tym, jak poznać i zaakceptować stres, tak aby odważnie i z ufnością stawiać czoło wyzwaniom życia i pracy.

Podczas warsztatu dowiesz się:

  • czym jest stres i co powoduje;
  • co decyduje o natężeniu stresu;
  • jakie są różne metody minimalizowania odczuwanego dyskomfortu;
  • jakie są sprawdzone strategie i techniki uspokajania ciała i umysłu.

Podczas warsztatu będziemy się uczyć jak:

  • robić analizę swoich aktualnych stresorów;
  • interpretować zdarzenia wokół Ciebie w konstruktywny sposób;
  • stosować wybrane techniki radzenia sobie z trudną sytuacją;
  • stosować pozytywny dialog wewnętrzny.

Adresaci:

Warsztat skierowany jest do osób, które chcą w świadomy sposób zarządzać swoim poziomem stresu; pragną wzmocnić osobiste zasoby, podnieść satysfakcję z podejmowanych zadań i budowanych relacji; chcą dowiedzieć się, jak odzyskać wewnętrzny spokój.

Prowadzący:

Marek Jamróz

– trener biznesu, wykładowca – doktor filozofii. Od kilkunastu lat pracuje z menadżerami różnych organizacji wspierając ich w odpowiedzialnym i etycznym zarządzaniu ludźmi. Pomaga firmom i zespołom osiągnąć swój optymalny potencjał przy jednoczesnym zachowaniu życiowej harmonii i równowagi. Organizator i wykładowca wielu szkoleń i warsztatów dla pracowników szkół i placówek wychowawczych. Współpracownik Towarzystwa Salezjańskiego w dziele wychowania, formacji i edukacji młodzieży szkolnej i studentów z całej Polski i zagranicy. Osobistym źródłem wzbogacającym jego kompetencje jest duża rodzina (wspólnie z żoną wychowuje dziesięcioro dzieci), stąd w odniesieniach szkoleniowych korzysta z przykładów psychologii i rozwoju dzieci.

Termin:

  • 10-12.07.2020
  • 13-15.11.2020
  •  

Koszt udziału wraz z materiałami:

320,00 zł + opłata za pobyt

 

 

17-19.07.2020 Rekolekcje dla małżeństw (Dawidczykowie, o. Konrad Małys OSB)

Zarys tematu:

Rekolekcje są rodzajem opowieści, połączonej z praktycznymi ćwiczeniami o tym, co robić, aby w małżeńskiej codzienności doświadczyć przedsmaku Nieba już tu, na ziemi. Poruszają następujące tematy:

  • jak zaakceptować swoją różnorodność;
  • jak się kłócić, aby mniej ranić;
  • jak nasza przeszłość wpływa na małżeńską relację;
  • jak świadomie budować małżeńską jedność.

Adresaci:

Rekolekcje są przeznaczone dla wszystkich małżeństw, które chcą zainwestować w małżeństwo, odświeżyć swoją miłość lub odbudować nadszarpnięte czy zbyt zakurzone relacje.

Prowadzący:

Joanna i Norbert Dawidczykowie

Jesteśmy nie tylko teoretykami rodziny, ale przede wszystkim praktykami. Mniejsze i większe bolączki małżeńskie są nam doskonale znane, bo żyjemy nimi na co dzień. Mamy troje dzieci: Frania, Marysię i Basię oraz jedno w Niebie – Ignasia. Od 1997 r. jesteśmy związani z Katolicką Odnową w Duchu Świętym w Polsce. Chcemy przekazywać wiedzę, która ma zastosowanie w życiu codziennym. Jesteśmy specjalistami nie tylko z racji zdobytego wykształcenia i rozwijanych zainteresowań, ale przede wszystkim dlatego, że sami wybraliśmy życie w rodzinie.

  1. Konrad Małys OSB

 studiował filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim, pierwsze śluby złożył w roku 1990, święcenia kapłańskie przyjął w 1998 r.; z zamiłowania liturgista. Pracował w wydawnictwie Tyniec, w latach 2000–2006 pełnił funkcję mistrza nowicjatu. Był także wizytatorem Kongregacji Niepokalanego Poczęcia SS. Benedyktynek Mniszek w Polsce. W latach 2013-2015 Przeor Administrator opactwa. Obecnie mistrz nowicjatu.

Terminy:

  • 17-19.07.2020
  • 23-25.10.2020
  • 19-21.03.2021
  •  

Rozpoczęcie: piątek godz. 17.00

Zakończenie: niedziela: godz. 13.30

Koszt udziału:

od 270,00 zł od osoby w zależności od rodzaju pokoju