Rekolekcje za ofiarą

Zarys tematu:

9-11.11.2020

Nasza relację z Bogiem budujemy przede wszystkim poprzez modlitwę. Jedni odmawiają psalmy, inni różaniec, jeszcze inni medytują, ale są też osoby oddające się kontemplacji, czy też recytujące pobożne teksty. Wiele jest rodzajów i sposobów modlitwy. Podczas rekolekcji nie będziemy jednak omawiać ich wszystkich, ale spróbujemy spojrzeć i skupić się na istocie modlitwy oraz na tym, co na nią wpływa.

 

14-16.05.2021

Śladami Mojżesza… By wyjść z pustyni na górę; by przejść z niewoli do wolności; by z pasterza stać się mistykiem.  Wraz z Mojżeszem spróbujemy przejść drogę z Egiptu na górę Synaj. W drodze chodzi o to, by iść, tak jak podczas pielgrzymki. Przez chrzest i przez każdą spowiedź wychodzimy z niewoli grzechu i idziemy, ciągle jesteśmy w drodze naszego życia. Idziemy do Ojca. 

Ale czy naprawdę idziemy? W którym miejscu tej drogi jesteśmy? Jak wspiąć się wyżej? Podczas rekolekcji spróbujemy poszukać odpowiedzi na te pytania.

 

Adresaci:

Wszystkie osoby, które pragną i szukają autentycznego kontaktu z Bogiem.

 

Termin:

  • 9-11.11.2020
  • 14-16.05.2021

 

Rozpoczęcie: godz. 17.00,

Zakończenie: godz. 9.30

 

Prowadzący:

Wojciech Wójtowicz OSB – benedyktyn, kantor, pasjonat chorału i prefekt gości. Ukończył teologię w Kolegium Ojców Dominikanów w Krakowie. W tynieckim klasztorze od 2004 roku.

Grzegorz Hawryłeczko OSB

– ur. 1990 r., mnich tyniecki od 2012 r.; interesuje się sakramentologią oraz teologią ascetyczną i mistyczną. W klasztorze szafarz i pierwszy kantor opactwa.

 

Koszt udziału:

Pobyt za ofiarą (obejmuje rekolekcje i noclegi, wyżywienie we własnym zakresie, można wykupić na miejscu)