Tematy:
- Jak mówić o uczuciach w małżeństwie?
- Jak być rodzicem prawie idealnym i nie zaniedbać małżeństwa?
- Recepta na małżeńskie trudności
- Jak być szczęśliwym w małżeństwie?
Temat: Jak mówić uczuciach w małżeństwie?
Poruszymy następujące zagadnienia:
- dlaczego rozmowa jest w małżeństwie jak oddech i warto o nią zabiegać ze wszystkich sił;
- jak dotrzeć do uczuć, nazywać je i o nich mówić ze współmałżonkiem;
- jak mówić, aby nie blokować i nie ranić współmałżonka;
- jak reagować w trakcie małżeńskiego konfliktu;
- jak rozmawiać z Bogiem.
Do kogo adresujemy: Zapraszamy małżonków w każdym wieku i z każdym stażem małżeńskim, bo nieustannie jesteśmy w szkole komunikacji małżeńskiej, aż do śmierci!
Temat: Jak być rodzicem prawie idealnym i nie zaniedbać małżeństwa?
W trakcie tego rekolekcyjnego weekendu zajmiemy się takimi tematami, jak:
- co jest ważniejsze w naszym życiu: małżeństwo czy rodzicielstwo;
- jak w zabieganiu rodzicielskim dbać o małżeństwo;
- o rodzicielskiej jedności, czyli jak tata i mama mają grać do jednej bramki;
- jak ustalić wspólny, zgodny plan wychowawczy dla naszych dzieci;
- nastolatki-jak kochać i wymagać;
- co robić, aby nasze dzieci nie odchodziły z Kościoła?
W trakcie ćwiczeń warsztatowych, wykorzystujących różne techniki pracy z parą, jak: parafrazowanie, metafory, dialogowanie bez blokad, aktywne słuchanie, poszukamy sposobów na osiągnięcie względnej harmonii między małżeńskim szczęściem a mądrym rodzicielstwem.
Do kogo adresujemy: Zapraszamy małżonków, którzy mają dzieci w wieku 0-19 lat, którzy chcą przyjrzeć się sposobom na budowanie szczęścia małżeńskiego i harmonijnego rodzicielstwa, bo widzą, że to temat wymagający nieustannej pracy. W trakcie rekolekcji będzie możliwość umówienia się na rozmowę duchową lub spowiedź z Ojcem Konradem Małysem bądź poradę małżeńską czy konsultację indywidualną z terapeutami prowadzącymi warsztaty.
Temat: Recepta na małżeńskie trudności
W trakcie czasu, który spędzimy razem w tynieckich, niezwykle przyjaznych małżonkom murach, proponujemy przeanalizowanie różnych rodzajów trudności pojawiających się w małżeństwie, jak:
- zawirowania wynikające z różnych potrzeb emocjonalnych i temperamentowych małżonków oraz niespełnionych oczekiwań;
- trudności związane z rodzinami pochodzenia i relacją z teściami;
- trudności wynikające z naszych zranień z przeszłości;
- trudności związane z nieumiejętnością przepraszania i wybaczania w małżeństwie;
W trakcie ćwiczeń warsztatowych, wykorzystujących różne techniki pracy z parą, jak: elementy choreoterapii, dialogowania, parafrazowania, konfrontacji czy elementy mediacyjne, poszukamy rozwiązań i recepty na małżeńskie trudności.
Do kogo adresujemy: Zapraszamy małżonków w każdym wieku, ale z przynajmniej rocznym stażem małżeńskim, którzy chcą przyjrzeć się źródłom różnego rodzaju konfliktów małżeńskich i w naszym towarzystwie odkurzyć lub odświeżyć małżeńską miłość. W trakcie rekolekcji będzie możliwość umówienia się na rozmowę duchową lub spowiedź z Ojcem Konradem Małysem bądź poradę małżeńską lub konsultację indywidualną z terapeutami prowadzącymi warsztaty.
Temat: Jak być szczęśliwym w małżeństwie?
Zajmiemy się takimi tematami, jak:
- jedność w małżeństwie- czym jest, jak ją świadomie budować, jakich pułapek unikać ;
- kobiecy i męski punkt widzenia a małżeńska codzienność;
- dialog małżeński receptą na szczęśliwe życie;
- intymność i seksualność w małżeństwie;
- duchowość w małżeństwie;
W trakcie ćwiczeń warsztatowych, wykorzystujących różne techniki pracy z parą, jak: elementy choreoterapii, parafrazowania, metafory, dialogowania bez blokad, aktywnego słuchania, poszukamy sposobów na osiągnięcie szczęścia małżeńskiego.
Do kogo adresujemy: Zapraszamy małżonków w każdym wieku, także tych bezpośrednio po ślubie, którzy chcą przyjrzeć się sposobom na budowanie szczęścia małżeńskiego i w naszym towarzystwie odkurzyć lub odświeżyć małżeńską miłość. W trakcie rekolekcji będzie możliwość umówienia się na rozmowę duchową lub spowiedź z Ojcem Konradem Małysem bądź poradę małżeńską czy konsultację indywidualną z terapeutami prowadzącymi warsztaty.
Co ze sobą zabrać na wszystkie weekendy rekolekcyjne dla małżeństw? Notatnik i długopis dla każdego z małżonków, wygodny strój (wystarczą dżinsy i płaskie buty) na zajęcia z elementami choreoterapii lub na małżeński spacer nad Wisłę.
Wymiar duchowy rekolekcji
W trakcie każdego małżeńskiego weekendu zapraszamy małżonków na codzienną Mszę Świętą w ich intencji, modlitwę osobistą oraz liturgię godzin, którą można przeżyć z tynieckimi mnichami.
Terminy:
- 17-19.05.2024 Jak być szczęśliwym w małżeństwie?
- 30.08-01.09.2024 Jak mówić o uczuciach w małżeństwie?
- 25-27.10.2024 Jak być rodzicem prawie idealnym i nie zaniedbać małżeństwa?
- 04-06.04.2025 Recepta na małżeńskie trudności
- 23-25.05.2025 Jak być szczęśliwym w małżeństwie?
Rozpoczęcie: godz. 17.00
Zakończenie: godz. 13.30
Prowadzący:
Joanna i Norbert Dawidczykowie – Jesteśmy małżeństwem od 2001 r. i każdy kolejny dzień małżeńskiego kroczenia razem jest dla nas wielką radością i darem. Od 2004 r. poczuliśmy się zaproszeni do pracy na rzecz rodzin i małżeństw, które chciałyby odkurzyć swoją miłość lub naprawić to i owo w związku. Z tego powodu w różnych rejonach Polski prowadzimy tygodniowe lub weekendowe warsztaty dla małżeństw, jednodniowe dni skupienia, rekolekcje, randki małżeńskie i konferencje tematyczne. W czasie ich trwania pomagamy małżonkom w doskonaleniu sztuki komunikacji, przezwyciężaniu kryzysów dużych i małych. W codzienności prowadzimy własną Poradnię Małżeńską, Mediacyjną i Psychoterapii Indywidualnej „Spotkanie” w Ostrołęce, gdzie mieszkamy i wychowujemy trójkę dzieci. W naszej pracy odwołujemy się do wartości chrześcijańskich. Kochamy drugiego człowieka, a pomoc małżonkom stałą się naszą misją i pasją, dlatego wierzymy, że „małżeństwo szczęśliwe jest możliwe”. Naszą wiedzą i doświadczeniem dzielimy się też w książkach, które napisaliśmy, aby móc służyć pomocą także w ten sposób. Czekamy na Was w Tyńcu-miejscu przyjaznym także małżeństwom i rodzinom.
Konrad Małys OSB – benedyktyn tyniecki. Studiował filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim. Pierwsze śluby złożył w roku 1990, święcenia kapłańskie przyjął w 1998 r. Z zamiłowania liturgista. Pracował w wydawnictwie Tyniec. W klasztorze pełnił funkcję Przeora i wychowawcy. Był także wizytatorem Kongregacji Niepokalanego Poczęcia SS. Benedyktynek Mniszek w Polsce. Obecnie archiwista klasztoru i rekolekcjonista.
Koszt udziału:
400 zł/para + opłata za pobyt