Jak radzić sobie ze stresem? Część pierwsza

Zarys tematu:

Stres już chyba na stałe zagościł w naszym otoczeniu. Jest to bohater, który doczekał się wielu monografii z zakresu psychologii oraz medycyny. Wciąż badany i analizowany, dla każdego z ludzi jest czymś bardzo indywidualnym. Stres możemy porównać do posłańca, który przychodzi do nas podczas bezsennej nocy i puka do drzwi. Mamy do wyboru różne reakcje. Możemy posłańca ignorować, udając, że nie słyszymy pukania. Jeśli będzie zbyt natarczywy, możemy włączyć głośno radio lub telewizor, zaszyć się w gąszczu Internetu, a może nawet sięgnąć po alkohol. Stres długo ignorowany prawdopodobnie wedrze się do naszego obejścia i siłą zajmie cenne dla nas obszary życia. Druga reakcja to paniczny strach przed jakimkolwiek stresem. Kiedy otworzymy drzwi i zobaczymy w nich wyolbrzymioną jego postać, zaczniemy wyliczać dni, które odbiera nam z życia i podkreślać jego związek z naszymi chorobami i dolegliwościami. Istnieje jeszcze trzecie rozwiązanie. Gdy stres zapuka do naszego wnętrza, możemy uprzejmie zaprosić go do środka, wskazać odpowiednie miejsce i rozpocząć z nim szczerą i rzeczową rozmowę, wypytując go, skąd przychodzi, o czym chce nas poinformować i czego oczekuje.

Warsztat, na który Cię zapraszam, jest właśnie o tym, jak poznać i zaakceptować stres, tak aby odważnie i z ufnością stawiać czoło wyzwaniom życia i pracy.

Podczas warsztatu dowiesz się:

  • czym jest stres i co powoduje;
  • co decyduje o natężeniu stresu;
  • jakie są różne metody minimalizowania odczuwanego dyskomfortu;
  • jakie są sprawdzone strategie i techniki uspokajania ciała i umysłu.

Podczas warsztatu będziemy się uczyć jak:

  • robić analizę swoich aktualnych stresorów;
  • interpretować zdarzenia wokół Ciebie w konstruktywny sposób;
  • stosować wybrane techniki radzenia sobie z trudną sytuacją;
  • stosować pozytywny dialog wewnętrzny.

 

Adresaci:

Warsztat skierowany jest do osób, które chcą w świadomy sposób zarządzać swoim poziomem stresu; pragną wzmocnić osobiste zasoby, podnieść satysfakcję z podejmowanych zadań i budowanych relacji; chcą dowiedzieć się, jak odzyskać wewnętrzny spokój.

 

Termin:

  • 19-21.07.2024 Jak radzić sobie ze stresem? Część pierwsza
  • 18-20.10.2024 Jak radzić sobie ze stresem? Część pierwsza

 

Czas trwania: od piątku godz. 16.00 do niedzieli godz. 13.00 

 

Prowadzący:

Marek Jamróz – trener biznesu, wykładowca – doktor filozofii. Od kilkunastu lat pracuje z menadżerami różnych organizacji wspierając ich w odpowiedzialnym i etycznym zarządzaniu ludźmi. Pomaga firmom i zespołom osiągnąć swój optymalny potencjał przy jednoczesnym zachowaniu życiowej harmonii i równowagi. Organizator i wykładowca wielu szkoleń i warsztatów dla pracowników szkół i placówek wychowawczych. Współpracownik Towarzystwa Salezjańskiego w dziele wychowania, formacji i edukacji młodzieży szkolnej i studentów z całej Polski i zagranicy. Osobistym źródłem wzbogacającym jego kompetencje jest duża rodzina (wspólnie z żoną wychowuje dziesięcioro dzieci), stąd w odniesieniach szkoleniowych korzysta z przykładów psychologii i rozwoju dzieci.

 

Koszt udziału wraz z materiałami:

350,00 zł + opłata za pobyt