Benedyktyński Program Zarządzania – Synteza

Zarys tematu
Celem warsztatów jest stworzenie warunków i pomoc w odnalezieniu równowagi w życiu osób aktywnych zawodowo, kierujących innymi. Punktem wyjścia jest potwierdzone doświadczeniem przekonanie o niezmiennej aktualności zaleceń Reguły św. Benedykta w dzisiejszym świecie, także w życiu osób świeckich. Wskazuje ona na zależność pomiędzy efektywnym przewodzeniem innymi a świadomym i skutecznym kierowaniem własnym życiem. Zaleca także przestrzeganie właściwych standardów w relacjach (w tym w relacji zależności), podejmowaniu decyzji czy realizacji określonych kategorii zadań. Odwołanie się do Reguły oraz równoległa analiza funkcjonowania mnichów i osób świeckich oraz klasztoru i firmy stwarza tło dla odkrycia skutecznych sposobów poprawy jakości zarządzania sobą i innymi.

Adresaci

  • osoby zarządzające firmami oraz organizacjami nienastawionymi na zysk
  • menedżerowie
  • liderzy wspólnot chrześcijańskich

Termin:

  • 23-25.05.2024

Rozpoczęcie: czwartek, godz. 17:30 

Zakończenie: sobota, godz. 17:00

 

Prowadzący:

dr Ryszard Kołodziej  konsultant z zakresu zarządzania strategicznego i zarządzania projektami, a także wykładowca zarządzanie na uczelniach biznesowych. Posiada doktorat z fizyki, tytuł MBA, a także międzynarodowe certyfikaty z zakresu zarządzania projektami. Pracował na stanowiskach kierowniczych w firmach branży informatycznej, medycznej i konsultingowej. Od ponad dwudziestu lat prowadzi działalność doradczą i szkoleniową. Kierował kilkudziesięcioma projektami doradczymi i szkoleniowymi dla firm i organizacji non-profit. Współzałożyciel i w latach 1996–2000 członek zarządu oraz prezes Stowarzyszenia LIST. Od wielu lat kieruje Oddziałem Krakowskim międzynarodowego stowarzyszenia Project Management Institute. Prowadzi od ponad dekady warsztaty tynieckie poświęcone tematyce zarządzania i przywództwa w oparciu o Regułę Św. Benedykta oraz jest autorem publikacji na ten temat. Oblat tyniecki.

Konrad Małys OSB – benedyktyn tyniecki. Studiował filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim. Pierwsze śluby złożył w roku 1990, święcenia kapłańskie przyjął w 1998 r. Z zamiłowania liturgista. Pracował w wydawnictwie Tyniec. W klasztorze pełnił funkcję Przeora i wychowawcy. Był także wizytatorem Kongregacji Niepokalanego Poczęcia SS. Benedyktynek Mniszek w Polsce. Obecnie archiwista klasztoru i rekolekcjonista.

Koszt udziału:

600 zł + opłata za pobyt