Skip to content Skip to footer

Warsztaty: Benedyktyński Program Zarządzania

Terminy:

  • 05-07.06.2025

Rozpoczęcie: czwartek, godz. 17:30
Zakończenie: sobota, godz. 17:00

Zarys tematu: Celem warsztatów jest stworzenie warunków i pomoc w odnalezieniu równowagi w życiu osób aktywnych zawodowo, kierujących innymi. Punktem wyjścia jest potwierdzone doświadczeniem przekonanie o niezmiennej aktualności zaleceń Reguły św. Benedykta w dzisiejszym świecie, także w życiu osób świeckich. Wskazuje ona na zależność pomiędzy efektywnym przewodzeniem innymi a świadomym i skutecznym kierowaniem własnym życiem. Zaleca także przestrzeganie właściwych standardów w relacjach (w tym w relacji zależności), podejmowaniu decyzji czy realizacji określonych kategorii zadań. Odwołanie się do Reguły oraz równoległa analiza funkcjonowania mnichów i osób świeckich oraz klasztoru i firmy stwarza tło dla odkrycia skutecznych sposobów poprawy jakości zarządzania sobą i innymi.

Adresaci: osoby zarządzające firmami oraz organizacjami nienastawionymi na zysk,
menedżerowie, liderzy wspólnot chrześcijańskich

 

dr Ryszard Kołodziej – menedżer i konsultant z zakresu zarządzania strategicznego i zarządzania projektami, wykładowca na studiach biznesowych (Krakowska Szkoła Biznesu UEK i Wydział Humanistyczny AGH). Posiada doktorat z fizyki, tytuł MBA, a także międzynarodowe certyfikaty z zakresu zarządzania projektami. Pracował na stanowiskach kierowniczych w firmach branży informatycznej, medycznej i konsultingowej. Od ponad dwóch dekad prowadzi działalność doradczą i szkoleniową. Kierował kilkudziesięcioma projektami doradczymi i szkoleniowymi dla firm i organizacji kultury. Prezes firmy doradczo-szkoleniowej oraz Członek Zarządu ds. Rozwoju Profesjonalnego polskiego oddziału stowarzyszenia Project Management Institute. Od kilkunastu lat prowadzi warsztaty poświęcone tematyce zarządzania sobą oraz zarządzania i przywództwa w oparciu o Regułę Św. Benedykta i jest autorem publikacji na ten temat. Oblat tyniecki.

Konrad Małys OSB – benedyktyn tyniecki. Studiował filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim. Pierwsze śluby złożył w roku 1990, święcenia kapłańskie przyjął w 1998 r. Z zamiłowania liturgista. Pracował w wydawnictwie Tyniec. W klasztorze pełnił funkcję Przeora i wychowawcy. Był także wizytatorem Kongregacji Niepokalanego Poczęcia SS. Benedyktynek Mniszek w Polsce. Obecnie archiwista klasztoru i rekolekcjonista.

Koszt udziału: 600 zł + opłata za pobyt

Ogólne zasady uczestnictwa w rekolekcjach i warsztatach

  • Chęć udziału w wybranych warsztatach lub rekolekcjach należy zgłosić drogą mailową do działu rezerwacji: rezerwacje@jg.benedyktyni.com. W zgłoszeniu proszę określić tytuł oraz termin wydarzenia i rodzaj pokoju. Odpowiedź otrzymają Państwo w ciągu 24 godzin od daty wysłania zgłoszenia.  
  • Potwierdzeniem rezerwacji miejsca na liście uczestników jest wpłata zaliczki na podane konto w terminie do 7 dni od daty rezerwacji. W przypadku potrzeby wystawienia faktury vat prosimy o taką informację niezwłocznie po dokonaniu przelewu. 
  • W przypadku rezygnacji z udziału w rekolekcjach/warsztatach w terminie krótszym niż 2 tygodnie przed rozpoczęciem zaliczka nie podlega zwrotowi.
  • W przypadku losowej konieczności skrócenia pobytu w opactwie prosimy o indywidualny kontakt.
  • W przypadku braku odpowiedniej ilości zgłoszeń na dane rekolekcje/warsztaty zastrzegamy sobie prawo do odwołania ich, o czym powiadomimy do 14 dni przed planowanym terminem rozpoczęcia. W takiej sytuacji dokonamy zwrotu wpłaconych zaliczek.
  • Opłatę za pobyt indywidualny można regulować przelewem, gotówką lub kartą płatniczą przy zameldowaniu. 

Dane do przelewu:
Benedicite Jednostka Gospodarcza Opactwa Benedyktynów w Tyńcu
ul. Benedyktyńska 37, 30–398 Kraków
nr konta: 25 1600 1013 1847 0754 1000 0002
Tytułem: Imię i nazwisko uczestnika; Nazwa i termin wydarzenia

Rezerwacje udziału w rekolekcjach:

rezerwacje@jg.benedyktyni.com
tel.: +48 12 688 54 50 | Pon.–Pt: 8:00 – 16:00